Moderní obálky nejen na dopisy

Moderní obálky nejen na dopisy


Posílání klasických dopisů svým příbuzným nebo přátelům je v současnosti už archaismus. Jediný důvod napsat tradiční psaní je tak komunikace s úřady. A ani to už není skoro pravda, jelikož je možné komunikovat s úředníky i elektronickou formou, a to prostřednictví emailu. Proto jsou dnes poštovní služby využívány hlavně pro přepravu balíků různých velikostí. Ty už nemusíte pracně balit do papíru v případě větších břemen nebo do papírových obálek v případě menších zásilek. Můžete využít mnohem efektivnější plastové dopisní obálky.
makovice u papíru


Jsou recyklovatelné


Dopisní obálky z plastu jsou velice moderní a hojně využívané. Pokud si objednáte třeba oblečení z e-shopu, takřka vždy vám dorazí zabalené do plastu. Ten je daleko odolnější než běžný papír a také se dá s trochou vůle i natáhnout bez toho, aniž byste narušili jeho vnitřní strukturu. Jednoduše řečeno, jen tak se nenatrhne. Díky tomu můžete do plastové obálky zabalit také věci, které se do ní na první pohled nemohou vlézt. Nespornou výhodou moderních obálek je jejich recyklovatelnost. I když má plast v současnosti trochu neprávem poněkud pošramocenou pověst, dá se při správném postupu využít i několikrát za sebou.
karafiáty na obálce


Nic nevypadne


Velkým nešvarem papírových obálek často bylo jejich problematické uzavírání. Některé nekvalitní druhy prostě nechtěly lepit a čas od času se při manipulaci nechtěně otevřely. To není zrovna vlastnost, kterou byste od obálky vyhledávaly, tedy alespoň v případě, kdy nechcete, aby se někdo dozvěděl obsah vámi posílané pošty. Obálky z umělé hmoty jdou naopak zavřít s naprostou lehkostí, a navíc takřka vzduchotěsně. Pokud někdo nebude chtít narušit poštovní tajemství, taková obálka se nemá bez cizího zavinění prakticky žádnou šanci otevřít. Nemusíte se ale bát, že byste s jejím otevíráním měli nějaké vážnější problémy. Jde to samozřejmě jednoduše a velmi rychle.