Křížem krážem Českou republikou na kolech!

Křížem krážem Českou republikou na kolech!


Jízda na kole může být pro někoho vyloženě utrpení, pro někoho naprostá relaxace. Pokud se řadíte do druhé skupiny lidí, neváhejte a vydejte se objevovat naši zemi právě na kole. Povrch u nás je oproti jiným zemím jen málo zvlněný, nemáme žádná extrémní převýšení a zároveň se stále více investuje do cyklistických tras, které většinou vedou kolem řek, nebo jsou pro projíždějící cyklisty naučné.
cyklisté v horách.jpg

Třeboňsko

Ráj pro všechny začínající cyklisty. Protože je Jihočeský kraj známý pro své rybníkářství, vedou cyklostezky kolem rybníků a lesů. Jihočeský kraj je jedna velká rovina, sem tam menší kopeček, který zvládne vyjet každý. Tato část Česka je tedy jako stvořená pro rodiny s malými dětmi, které chtějí dovolenou strávit aktivně na kolech a nechtějí se ničit v kopcích. Jihočeský kraj také nabízí nádherné památky, ke kterým samozřejmě tyto cyklostezky vedou. Jednou z památek je město Český Krumlov, Zlatá stoka nebo hrad Rožmberk.
projížďka ve dvou.jpg

Novohradské hory

Novohradské hory poskytují trochu více adrenalinu, co se týče sjezdů a kopců. Stezky většinou nejsou vyasfaltované, jak tomu bývá na Třeboňsku, za to si však užijete nefalšovaně čistou přírodu, skály a lesy. Ubytování většinou cyklisté řeší prostřednictvím kempů, kde přespávají většinou jen jednu noc a další den se zase posunou o kousek dál, do jiné části této chráněné oblasti.

Šumava

Pokud se rozhodnete pro Šumavu, nečekejte rovinky. V této oblasti si dáte do těla nejvíce. Můžete však své výlety spojit s nádhernými vyhlídkami na celé pohoří, s tradiční šumavskou kulturou či sportovními akcemi a festivaly, které se na Šumavě v období léta konají!
 
Jihočeský kraj poskytuje velké množství míst, která stojí za to navštívit jak pěšky, tak na kolech. Doufáme, že se do Jihočeského kraje zamilujete, ať už zvolíte rovinaté a klidné Třeboňsko nebo divokou Šumavu!

Křížem krážem Českou republikou na kolech!
4.8 (96.67%)6